czwartek, 18 kwietnia 2013

Project 350km summary - podsumowanie

Oryginalna strona projektu tu:
http://supertactical.pl/

Patrząc na drogę jaką panowie z survivaltech przebyli, jestem pod wrażeniem. Najważniejsza rzecz jaka sama pokazała się na początku wyprawy to to, że siatka z biedronki nie jest wygodnym pojemnikiem do noszenia rzeczy. Już pierwszego dnia, panowie skonstruowali rodzaj uprzęży do noszenia siateczek.
Original project page here:
http://supertactical.pl/
I'm impressed with this project after watching their way on Polish coast. The most important think which started to be visible just on the beginning was that plastic disposable bag is not the best way to carry things during trekking. On the very first day, they made harness out of sticks and net to make caring bags easier.

plecaki
Wniosek prosty - w surwiwalu, tak samo jak i w turystyce dość istotna jest inwencja i adaptacja. Da się przejść wybrzeżem z siatką w ręku tylko sam organizm się sprzeciwia takim pomysłom. Trzecia noc w pustostanie powiedziała trochę o przewodności cieplnej betonu ale pozwoliła wysuszyć ciuchy. pustostan na obrazku: In survival and trekking quite important is invention and adaptation. It is visible that walking 350km with plastic bag is possible but it is against human nature. Third night spend in emptied house when guys where sleeping straight on concrete helped to understand something about thermal consequences of such idea but helped to dry clothes. House on a picture:
04.12_nocleg
Woda była dostępna ale w jednej z pierwszych relacji usłyszeliśmy, że po wodę panowie nadłożyli drogi. Water was accessible, but in one of the first messages we received info that they needed to walk off the trail for it
wodan
Najbardziej nowoczesna kuchenka w postaci ogniska zdała egzamin. The most advance lightweight stove – cooking in a campfire - made it.
gotowanie
Po dziewięciu dniach doszli Smile

Subiektywne podsumowanie
Da się !!!
Bez plecaka,
Bez namiotu
Bez hotelu,
Bez wsparcia logistycznego
On ninth day they made it Smile

Summary
IT is possible !!!!
Without backpack
Without tent
Without hotel
Without logistics support