sobota, 13 kwietnia 2013

TEST / REVIEW - Kuchenka na paliwo stałe - Esbit solid fuel stoveKorzystając z pierwszego prawdziwego dnia wiosny postanowiłem przetestować kuchenkę na paliwo stałe - Esbit Pocket Stove. Zabawka jest malutka 10x7.5x2 cm, mieści się w kieszeni. Pomyślałem, że jako coś co mam pod ręką zawsze gdy mam butelkę i kubek, jest dobrym pomysłem na przygotowanie herbaty wtedy, gdy tego nie planujemy a mamy na to ochotę. At the very first day of proper spring, I decided to test solid fuel Esbit pocket stove. Toy is very small 10x7.5x2 cm, and you can put it in your pocket. I tought, that this thing is perfect for taking with me together with water and mug, in case I'd like to make some hot drink while I was not planning to do this. 
Kuchenka jest dostępna w tekturowym pudełku, po użyciu nie pobrudzi nam plecaka. Stove comes with paper box helping to keep clean your backpack after usagePo otwarciu kuchenki, jak z ruskiej baby wyjmujemy pudełko z paliwkiem w tabletkach, nie zajmuje to dodatkowej przestrzeni. After opening stove like jack in a box jumps out fuel container with solid tablets. Great as you are not using additional space for it.Tabletki układamy w kuchence i podpalamy. To use it you need to put fuel into the stove and ignite.Do testu użyliśmy 30ml wody For this test we used 30ml of water


Całość wygląda jak powyżej. Wiał silny wiatr, od którego zasłanialiśmy kuchenkę kawałkiem karimaty co w/g mnie pozwoliło na określenie funkcjonalności w standardowych warunkach. Jeżeli potrzebuję ciepłego napoju niespodziewani - znaczy wieje, leje i wali żabami z nieba. Wody po 20 minutach i zużyciu dziesięciu tabletek, nie udało się zagotować. Niemniej dało się zaparzyć herbatę. Wniosek prosty - trzeba mieć ze sobą jakiś ekran z grubej folii aluminiowej, inaczej cała zabawka jest do niczego Working thing looks as above. There was quite windy, we used part of old sleeping mate as a windshield. All of this helped to make tests quite realistic. If I need worm tea - means it is windy, raining and frogs are landing on our heads cause of the weather. After 20 minutes, using 10 tablets we didn't manage to boil the water although it was possible to prepare tea. Solution for above would be thick aluminum foil as a windshield - without windshield it is not usable gear.